چربی چیست وانواع آن کدام است ؟

چربی ها اغلب جزء تشکیل دهنده خیلی از مواد هستند وبرای زندگی ما ضروری هستند. آنها بصورت ویتامینهای محلول در چربی بنامهای k.a.d.e هستند وبا اسیدهای چرب حقیقی ، بدن ما را تامین می کنند . وبرای بقاءونگهداری وترکیب جدید ز غشای سلولی نز مفید می باشند .

چربی ها نوعی آزاد کننده انرژی هستند وار اعضای داخلی بدن ما محافظت می کنند ونقش مهمی رادر ساخت استروئید ها ودیگر هورمونها ی بدن ایفاء میکنند . بدن ما به منظور حفظ سلامتی وتوانایی عملکرد به چربی احتیاج دارد.
من به شما توصیه می کنم که روزانه رژیم شما پایین تر از 20٪ چربی نباشد واز 20٪ هم بیشتر نباشد.
حال اینکه بخشی از این مصرف از اسیدهای چرب اشباح نشده بویژه از نوع حقیقی واسیدهای چرب omega-3 باشد واز طرفی آن قسمت از اسیدهای چرب اشباح نشده وکلسترول را کاهش بدهید *. هنگامی که چربی ها تحت گرمای حاصل از تمرین یا هر گونه گرمای وارده قرار بگیرند جزء با ارزش آنها متلا شی می شوند . مضافا اینکه اسیدهای چرب باعث سخت شدن شریانها وسرخرگها نیز می شوند.

من قبل از هر چیز شما را به مصرف وعده های عذایی بدون چربی تشویق می کنم یا فقط یک سطح خیلی پایین از چربی باید مصرف شود وحدالامکان باید سی کنید که روغن وچربیهای لازم را از خود مواد طبیعی بدست آورید . یا اینکه می توانید از روغن زیتون وروغن خار استفاده کنید تا هم چربی مصرف کرده باشید وهم به غذای خود اساسی را از این طریق بزنید .