مرتضي روشن*ضمير يکي از چهره*هاي نامدار مسابقه آسيايي ifbb بود که توانست در اولان*باتور، قهرمان قهرمانان شود. درباره اين مسابقات با اين قهرمان مازندراني دقايقي صحبت کرديم. حرف*هاي روشن*ضمير را در ادامه مي*خوانيد
.* از چه زمانی تصمیم گرفتی در مسابقات آسیایی شرکت کنی؟ـ من سال قبل می*خواستم برای فدراسیون مسابقه بدهم و برای اینکه مشکلم حل شود چند بار از طریق هیأت پرورش*اندام مازندران با فدراسیون مکاتبه کردم. چند بار هم پیش آقای پورعلی*فرد رفتم، در فدراسیون به من گفتند موضوع محرومیت را از طریق نمایندگان مجلس پیگیری کن. از نمایندگان مازندران موضوع را پیگیری کردم ولی متأسفانه این مکاتبات اداری و پیگیری*ها نتیجه*بخش نبود. من قبل از اینکه در این مسابقات شرکت کنم، از امارات پیشنهاد خوبی داشتم ولی به خاطر عرق ملی و به خاطر اینکه به پرچم کشورم افتخار می*کنم، از این پیشنهاد گذشتم ولی متأسفانه با من همکاری نشد تا مشکلم حل شود.* می*گوید به خاطر تست دوپینگ محروم هستی؟ـ من نمی*پذیرم که محروم باشم. من به آقای پورعلی*فرد ارادت خاصی دارم ولی به نظر برخی*ها با من خصومت دارند. ماده*ای را گفتند استفاده کرده*ام که نه من و نه هیچ بدنساز ملی*پوش استفاده نمی*کند. من تا به حال 4 شاگردم قهرمان کشور شده*اند و 2 تای آنها در بندرعباس و کرمان، در همان روز مسابقه آزمایش، دوپینگ داده*اند و نتیجه منفی شده است. با این کارنامه، چطور می*توانم خودم تست داشته باشم؟* سطح مسابقه اولان*باتور چطور بود؟ـ طبعاً قابل مقایسه با جهانی نبود ولی به اندازه مسابقات آسیایی، خوب بود.* چرا در این مسابقه شرکت کردی؟ـ در حال حاضر 35 سال دارم و 4 سال است که دارند با من بازی می*کنند. قهرمانی هم یک محدوده سنی مشخصی دارد. وگرنه دوست داشتم در تیمی حضور داشته باشم که فدراسیون به مسابقات بین*المللی اعزام می*کند. با این حال، هدفم از شرکت در مسابقات آسیایی و جهانی، راهیابی به جمع حرفه*ای*هاست که همه می*دانیم این امر تنها از طریق ifbb امکان*پذیر است. امیدوارم که فدراسیون هم به ifbb بپیوندد تا همگی زیر پرچم جمهوری اسلامی ایران، فاتح قله*های افتخار باشیم.* امسال در مسابقات جهانی ifbb شرکت می*کنی؟ـ برنامه*ام، شرکت در جهانی 2012 است و امسال را استراحت خواهم کرد.* حرف آخر؟ـ در خاتمه از مادر، همسر و دو برادرم و مربی اسبقم عادل قنبرنژاد و هیئت پرورش*اندام استان مازندران آقایان درویش متولی و ابوالقاسمی و دوستان عزیزم کاظم رمضان*پور ـ امین نتاج ـ داوود ملاح ـ علی ایزدی ـ سید یوسف موسوی ـ علی عزیزنژاد ـ مجید لطفی همچنین مجتبی نوترکی قهرمان خوب پرورش*اندام و اعضای باشگاه فدک تشکر می*کنم.