+ پاسخ به موضوع
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: پنج تکنيک از دوريان يتس برای موفقيت در تمرينات

1. Top | #1

پنج تکنيک از دوريان يتس برای موفقيت در تمرينات

تکنيک تکرارهای اجباری:
    در اين روش پس از اجرای ست تمرينی و وقتی به مرز ناتوانی رسيدم که حتی ديگر يک حرکت نتوانستم انجام دهم يار تمرينی ام با کمک نا چيزی به من اين فرصت پيش می ايد که تا دو تکرار اضافه انجام دهم و عضلات را از مرض ناتوانی بگذرانم .

تکنيک تمرينی استراحت کوتاه :
    از اين روش در انتهای ست و برای عبور عضله از مرض ناتوانی معمول استفاده می شود.
    برای مثال در حرکت پرس سرشانه با دستگاه پس از انجام کامل ست ميله را سر جايش می گذارم سپس ده ثانيه استراحت می کنم دوباره يک حرکت اجرا مي کنم و دوباره ده ثانيه استراحت مي کنم و حرکت نهايی را اجرا مي کنم.

تکنيک تمرينی ستهای نزولی:
    برای مثال در اين روش مثلاْ حرکت جلو بازو با دمبل در ست اصلی با رسيدن به ناتوانی معمول دمبل ها را زمين مي گذارم و يک جفت دمبل سبک تر در دست مي گيرم و دو تکرار ديگر اجرا مي کنم و پس از اين دو تکرار که به ناتوانی رسيدم باز هم دو دمبل سبک تر برداشته و دوتکرار ديگر اجرا مي کنم.

تکنيک تمرينی تکرارهای نيمه:
    در حرکاتی که تکرارهای اجباری در آنها مناسب نيست مانند نشر طرفين از اين تکنيک استفاده مي کنم مثلاْ پس از رسيدن به ناتوانی در اين حرکت تاجايی که بتوانم وزنه را بالا ببرم حرکت را اجرا مي کنم و به گونه ای مي شود که در نهايت تا يک چهارم دامنه حرکت بيشتر نمي توانم وزنه را بالا ببرم.

تکنيک تمرينی تکرارهای منفی:
    به عنوان مثال در حرکت پشت بازو سيم کش وقتی به ناتوانی مي رسم يار تمرينی ام در اجرای حرکت در بخش مثبت مرا ياری می دهد ولی در بخش منفی خودم به صورت خيلی آرام حرکت را انجام مي دهم.
    نکته قابل توجه اين است که انجام اين حرکات برای افراد مبتدی مجاز نمي باشد.

2. The Following User Says Thank You to arash For This Useful Post:

rock man (2013-06-27)

+ پاسخ به موضوع