رضا زيودار يكي از اعضاي تيم ناكام بادي كلاسيك در راه اعزام به مسابقات جهاني سنگاپور بود. او كه هنوز نتوانسته با اين اتفاق كنار بيايد، بعد از اينكه مسابقات آسيايي تمام شد به ما گفتند كه اردوي شما براي جهاني با تيم ملي پرورش*اندام شروع مي*شود. طبيعتاً من هم رژيم غذايي*ام را شكستم ...
رضا زيودار يكي از اعضاي تيم ناكام بادي كلاسيك در راه اعزام به مسابقات جهاني سنگاپور بود. او كه هنوز نتوانسته با اين اتفاق كنار بيايد، به خبرنگار بشير گفت: بعد از اينكه مسابقات آسيايي تمام شد به ما گفتند كه اردوي شما براي جهاني با تيم ملي پرورش*اندام شروع مي*شود. طبيعتاً من هم رژيم غذايي*ام را شكستم تا بدنم مدتي استراحت كند. بعد از 20 روز و در حالي كه وزنم هم زياد شده بود، به ما گفتند كه مسابقات بادي كلاسيك جهاني در مهرماه است و ما 35 روز فرصت داريم كه آماده شويم.
من كه در مسابقات آسيايي نتوانسته بودم به حق واقعي*ام برسم، انگيزه زيادي براي اين مسابقات داشتم و مراحل آماده سازي*ام را با زحمت زياد پشت سر گذاشتم. از طرفي مي*دانستم كه باز هم رقابت درون اردويي داريم و طوري برنامه*ريزي كرده بودم كه در سنگاپور مدعي جدي قهرماني باشم. در روز بازبيني هم كه چهارم مهرماه برگزار شد، در رقابتي سنگين كه 4 حريف از مسابقات انتخابي و 2 مدال آور آسيايي در آن حضور داشتند، لطف خدا شامل حالم شد و توانستم با وضعيتي مطلوب به عضويت تيم ملي دربيايم. همان روز به ما گفتند كه سه شنبه (يعني دو روز بعد) به طرف سنگاپور پرواز مي*كنيد. گذرنامه*هاي ما را هم گرفتند تا كارها انجام شود. زيودار در ادامه گفت: روز سه شنبه هر چه منتظر شدم، ديدم خبري نيست و كسي سراغ ما را نمي*گيرد. به آقاي حمزه هوشمند زنگ زدم كه جا دارد همينجا از ايشان تشكر كنم كه درد كشيده اين ورزش است. آقاي هوشمند گفتند كه من هم آماده سفر هستم و منتظرم كه با من تماس بگيرند. بعد به فدراسيون زنگ زدم كه آقاي زماني گفت براي تيم بليت گرفته*ايم ولي هنوز ويزا آماده نشده است. اگر ويزاها تا يك ساعت ديگر آماده شود، تيم اعزام مي*شود. پس از آن با يكي از آژانس*هاي هواپيمايي تماس گرفتم و درباره ويزاي مالزي و سنگاپور پرسيدم، كه آنجا به من گفتند: بين ايران و مالزي لغو رواديد است و پرواز به مالزي اصلاً ويزا نمي خواهد! حتي همانجا به من گفتند اگر تا ساعت 5 بعد از ظهر گذرنامه*ات را بياوري، مي*تواني صبح فردا پرواز كني. من از ساعت 2 ظهر تا 9 شب با هر مسئولي تماس گرفتم كه گذرنامه*ام را بگيرم تا بتوانم خودم بروم ولي موفق نشدم. صبح چهارشنبه متوجه شديم كه آقاي نصيري به صورت انفرادي به سنگاپور رفته و ما جا مانده*ايم، رفتم فدراسيون تا كسب تكليف كنم. آقاي بلاسي مرا به آقاي افضلي ارجاع داد. بعد هم گفتند آقاي افضلي جلسه دارد و موفق نشدم نايب رئيس فدراسيون را ببينم. دوباره به آقاي بلاسي مراجعه كردم كه ايشان گفتند آقاي نصيري بدون هماهنگي رفته و آنجا او را ثبت نام نمي*كنند. حتي اگر آقاي نصيري مدال هم بگيرد، ما اين مدال را تاييد نمي*كنيم. اما حالا كه مسابقات تمام شده، معلوم شده كه اين اعزام با هماهنگي فدراسيون بوده است. زيودار در ادامه گفت: بحث بر سر اين نيست كه چرا آقاي نصيري به مسابقات رفته و ما نرفته*ايم. موضوع اين است كه چرا هيچ برنامه*ريزي و هماهنگي وجود ندارد؟ چرا كسي حتي به خودش زحمت نداد به ما يك جواب خشك و خالي بدهد و از ما دلجويي كند؟ من از اول سال تا حالا به خاطر رقابت*هاي درون اردويي، جلسات بازبيني، مسابقات آسيايي و دوباره اردوي تيم ملي، 18 بار «بارگيري و آبگيري» كرده*ام. آن*هايي كه ورزشكار هستند مي*دانند 18 بار آبگيري يعني چه؟ ما با رياضت و هزينه*هاي سنگين و مشقت خودمان را آماده مي*كنيم ولي هيچ كس نيست كه حتي به خودش زحمت بدهد يك توضيح خشك و خالي ارائه كند